Kde si půjčit rychle peníze bez příjmu

Typickým příkladem nebankovní půjčky bez potvrzení o příjmu jsou krátkodobé půjčky

Dostali jste se do finanční tísně a nevíte, kde si půjčit peníze rychle, a bez potvrzení o příjmu? Možností, jak si půjčit peníze, je celá řada. Záleží tedy především na vás, kolik peněz vlastně potřebujte, na jak dlouhou dobu, a jaké podmínky půjčky jsou pro vás akceptovatelné.

Půjčka bez příjmu i od banky

Jednou z možností, jak si půjčit peníze i bez příjmu, jsou i banky. Možná tomu ani nebudete věřit, protože jste se zatím vždy setkali jen s tím, že jedna z prvních věcí, kterou v bance při sjednávání úvěru vyžadují je právě potvrzení o příjmu. Ale nemusí tomu tak být.

I banky už dnes nabízí půjčky i bez potvrzení o příjmu. Jedná se ale zpravidla jen o menší částky – obvykle to je do 20 000 Kč (jen výjimečně je to i více). Jiná je ale situace, pokud jste již stávajícím klientem banky. V takovém případě, pokud banka vidí, že máte dobrou platební morálku, a že máte na účtu přiměřený pohyb finančních prostředků, tak vám často sama bude nabízet nejrůznější úvěrové produkty, jako jsou půjčky, kreditní karty nebo třeba kontokorent k běžnému účtu.

Ale pokud jste zcela bez příjmu a potřebujte rychle peníze, třeba i nějakou větší sumu, než jen pár tisíc korun, pak pro vás banka asi nebude to nejvhodnější.

Nebankovní půjčky bez příjmu

Pak jsou zde nebankovní půjčky, které v současné době poskytuje několik desítek finančních společností. Některé tyto půjčky se dají zařídit jen přes internet, u jiných společností se pak můžete obrátit i přímo na některou jejich pobočku.

Typickým příkladem nebankovní půjčky bez potvrzení o příjmu jsou krátkodobé půjčky – často také „půjčky před výplatou“. Jedná se o specifickou nabídku, kdy si peníze půjčujete jen na pár dní nebo na pár týdnů. Nejčastější krátkodobou nebankovní půjčkou bez příjmu je půjčení peněz na 4 týdny. Je ale možnost i dlouhodobějšího závazku 1 – 6 měsíců.

Zde je ale nutné říci, že tyto krátkodobé nebankovní půjčky bez příjmu nejsou nijak výhodné. Když pomineme to, že řada společností vám nabídne první půjčení peněz zdarma. Tedy za půjčení peněz neplatíte vůbec žádné poplatky ani úroky (někdy je to ale jen na 14 dní), tak běžné úroky, resp. poplatky spojené s takovou půjčkou jsou velmi vysoké. Nezřídka tak za půjčení 5000 Kč zaplatíte i 1 – 2 tisíce korun, jen za 3 nebo 4 týdny co máte peníze k dispozici.

Kde si rychle půjčit peníze?

Jinou možnosti, jak si rychle půjčit peníze, jsou pak úvěry zajištěné nějakou zástavou. Nejčastěji se jedná o zástavu domu, bytu nebo jiné nemovitosti. U těchto půjček je také nutné být velmi obezřetný. Na finančním trhu se pohybuje celá řada „predátorských“ úvěrových společností, proto které není primárním cílem půjčit vám peníze a vydělat na úrocích a poplatcích, ale připravit vás o vaši nemovitost.

Pokud hledáte nějakou možnost, jak si rychle půjčit peníze bez příjmu, a jste ochotni akceptovat zástavu nemovitosti, pak je více než vhodné si danou úvěrovou firmu dobře prověřit na internetu. Jestli má kladné nebo naopak negativní reference. Aby se vám nakonec nestalo, že budete, platit extrémně vysoké úroky a poplatky, nebo aby se nestalo, že nakonec skončíte bez střechy nad hlavou.